Fark, Kalite, Deneyim, Güven...

Erplast; kurucusu Erdinç ERDOĞAN ile 1988 yılında, plastik enjeksiyon alanında tedarikçi firma olarak İzmir'de faaliyetine başlamıştır. Kaliteli üretim, müşteri odaklılığı ve dürüst çalışma ilkeleri sayesinde kısa sürede yeni yatırımlara yönelen Erplast; gelişen teknolojinin yakın takibi sonucu geniş gramaj aralığında çok çeşitli plastik enjeksiyon basımı yapmaktadır.

Ayrıca metal üzerine Plastisol Vinil kaplama alanında Ar-Ge çalışmalarını takiben 1998 yılından bugüne üretim yapmaktadır.

Erplast; Türkiye'de ilk defa su bazlı transfer baskı sistemini, klozet ve klozet kapaklarına uygulayarak, geniş renk ve desen yelpazesini PUFF markası ile banyolara getirmektedir.

Diğer taraftan Erplast; arıcılık sektöründe kullanılan kovan tabanlarını üstün deneyim ve kalite bilinci ile geliştirerek happybees markası ile arıcılık sektörüne de katma değer kazandırmaktadır. Kovan tabanları ve arıcılık ekipmanları da en elverişli tasarım ve üstün kalite ile üretilip sektörün hizmetine sunulmaktadır.

VİZYONUMUZ:

ERPLAST; DEĞIŞEN TEKNOLOJIYI YAKINDAN TAKİP EDEREK PLASTIK SEKTÖRÜNDE FARKLILIK VE YENI ÇÖZÜMLER GETIREN YURT İÇİ VE YURT DIŞI LIDER BİR FIRMA OLMAYI HEDEFLEMEKTEDİR.

MİSYONUMUZ:

FIRMAMIZIN HEDEFLERI; TAAHHÜTLERİ VE DEĞERLERI DOĞRULTUSUNDA,
ÇALIŞANLARIN, MÜŞTERILERIN VE TEDARİKÇİLERİN BEKLENTİLERİNİ EN ÜST SEVIYEDE KARŞILAMAK.
MEVCUT KAYNAK VE BILGILERINI EN VERİMLİ ŞEKILDE KULLANMAK.
SÜREKLİ İYİLEŞMEYİ, ZAMANINDA SEVKİYATI VE EN İYİ KALİTEYİ SAĞLAYARAK YURT İÇİ VE YURT DIŞI HEDEF PAZAR İLE REKABET EDEBILIR ÜRÜN VE HIZMET SUNMAKTIR.

FİRMAMIZIN KALİTE POLİTİKASI

Çağımız , bilim ve tekniğin geliştiği bununla da rekabetin arttığı bir çağdır. Kaliteli düşük maliyetli tanı zamanında mal üretmek ve her safhada verimliliği en üst seviyede tutmak mecburidir.

İnsanlar başarının temelidir. Ancak başarı ve geleceğin, her davranışta Kalite kültürünü bir yaşam

biçimi haline getirmiş insanların katılımı ile gerçekleşeceğine inanmalıyız.

TOPLAM KALİTE; Müşteri odaklı bir stratejiyi sürekli geliştirme ve yenileştirme, takım çalışması ve katılım, insanlara saygı, güven ve yetki dağılımı içinde sürekli bir öğrenme sürecidir. Toplam Kalite'nin asıl amacı; kar etmeyi satış fiyatlarını yükselterek değil, maliyetleri düşürerek elde etmektir. Bunu uygulayan şirketler piyasada fiyat yönünden rekabet üstünlüğü sağlar.Bir diğer rekabet üstünlüğü de müşteri tatmini ile mümkündür.Müşteriyi ve istediğini bilmek,uygun kaliteyi sağlar.

Uygun kalite ise tek vücut haline gelmiş, takım oyununu iyi oynayan, iyi bir yöntemle sağlanır. TOPLAM KALİTE'NİN ilk basamağı KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ'NİN kurulması, düzgün ve hatasız uygulanmasıdır.

Bu amacımızın gerçekleşmesi için ERPLAST PLASTİK İMALAT SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ.'nin tüm işlemlerinde öngörülen kalite seviyesini tutturmak ve bu seviyeyi daima ileriye götürmek hedefimizdir.

Kalite hedefimize ulaşmak, en önemli görevimizdir. Kalite prensiplerimiz bağlayıcıdır. Kalite prensiplerimizin geliştirilmesinde müşterilerin ilave talepleri dikkate alınmalıdır.Bu nedenle Kalite Güvencesi'ni sağlayan tüm metod ve usullerin uygulamalarında azami dikkate ve itina gösterilmelidir.

Firma olarak tüm faaliyetlerimizi yürütürken, çevremizin doğal yapısının korunmasına özen gösterilecektir.

Bütün mesai arkadaşlarımın bağlayıcı nitelikte olan Kalite Hedeflerimizin bilincinde olduğunu biliyorum.